Mapa smrodu

Mija tydzień od uruchomienia Mapy Smrodu.

Rozkład zaznaczonych punktów generalnie pokrywa się z naszą wcześniejszą wiedzą na temat zapachowego oddziaływania ZUT. Jest jednak jeszcze za wcześnie na dokładne analizy zasięgu i rozkładu smrodu.
Dla lepszej wiarygodności wprowadzanych przez Was danych prosimy o przestrzeganie paru zasad:

  1. Oprócz miejsca w którym Państwo czuliście fetor równie ważny jest czas występowania. Poprzez kliknięcie na datę “kiedy śmierdziało”, można podać precyzyjnie czas odczuwanego przez Was dyskomfortu. Jeśli tego nie zrobicie to program zapamięta taki czas, w którym wprowadzacie punkt na mapie.
  2. Można wprowadzić z jednego komputera maksymalnie 5 punktów dziennie. Ma to jednak sens wtedy, gdy śmierdziało w różnym czasie i Państwo to zapamiętaliście. Punkty zaznaczone z jednego komputera, w różnych odległych miejscach, a dotyczące jednego czasu, będą przez nas usuwane.
  3. Prosimy również o potraktowanie serio naszej inicjatywy. Liczymy na rzetelne informacje, które w przyszłości będą mogły służyć dalszej analizie. Nieliczne punkty sugerujące, że śmierdzi mocno, np. w Urzędzie Miejskim w Gdańsku są być może dla niektórych osób dobrym dowcipem, jednak nie po to stworzyliśmy naszą mapę. Tego typu „żarciki” będą usuwane z mapy kosztem naszego czasu, jaki będziemy musieli poświęcić nad uwiarygodnieniem danych. Prosimy zatem o poważne “punktowanie” ZU.