Skontrolujemy ZUT Szadółki 5 listopada.

Nasza ostatnia wizyta, odbyta 8 października, nie przyniosła odpowiedzi na pytanie czy kompostownia po remoncie i modernizacji, spełni wreszcie swoje zadanie ( tu szczegóły).  Odór było czuć, od samego rana, daleko poza granicami Zakładu Utylizacyjnego.  Jednak oprowadzający nas przedstawiciele ZUT stwierdzili, że proces dochodzenia do pełnej  sprawności instalacji jeszcze nie się zakończył.

Umówiliśmy się więc ponownie – na 5 listopada o godz. 13.00.  Do naszego Stowarzyszenia dołączą w tym dniu gdańscy radni z Komisji Polityki Gospodarczej. Zainteresujemy też tą datą  pana prezydenta  Adamowicza. Może znajdzie czas…

To ważny moment- bo do tego czasu powinna być też uruchomiona instalacja odgazowania nowej kwatery składowania odpadów. Wszystko to razem sprawia, że w najbliższym czasie uciążliwość odorowa ZUT może być poważnie ograniczona.                  Jest na to duża szansa, choć może nie powinniśmy czynić obietnic w zastępstwie zarządzających Zakładem bo jest wiele spraw, które do 5 listopada nie zostaną załatwione  a które też mają wpływ na emisję fetoru   i zanieczyszczeń ( tu szczegóły).

O przebiegu naszej wizyty oczywiście poinformujemy.